Potrebujete poradiť? +421 903 503 425 Kde nás nájdete?

0.00,-€

Bonding – porodní radost

 

Dieťa patrí k matke - zdravé či choré, živé či mŕtve, - dieťa patrí k rodičom. Všetko je tak jednoduché, ale vidieť to býva ťažké.14.30 ,- € s dph
Skladom
Hodnotenie (0)

Dieťa patrí k matke - zdravé či choré, živé či mŕtve, - dieťa patrí k rodičom. Všetko je tak jednoduché, ale vidieť to býva ťažké.

Slovo "bonding" môžeme preložiť ako "lepenie", "pripútanie" či "zopätie". Tento výraz označuje proces utvárania vzťahu medzi mamičkou a bábätkom po pôrode. Základy emočných väzieb a láskyplný vzťah, ktoré sa medzi nimi budujú už pred pôrodom, naplno explodujú v hormonálne nabitej situácii pri pôrode. Podpora bondingu má prínos pre imunologickú, fyziologickú, psychologickú a emocionálnu zložku vývoja človeka. Čím viac dieťa a matku vo vzájomnom kontakte podporíme, tím viac im uľahčíme štart do života a následné, neraz neľahké, situácie spojené s výchovou.

Kniha sa otvorene dotýka radostných i bolestných stránok materstva a rodičovstva v súvislosti s tehotenstvom a pôrodom. Jej základnou myšlienkou je nutnosť presadenia podpory ranej väzby medzi dieťaťom a matkou, ako bežnej normy českého/slovenského pôrodníctva. Kniha je určená nielen pre nastávajúcich rodičova, ale aj pre všetkých zdravotníkov, ktorý sa starajú o dieťa a matku.

Prvá po česky písaná kniha o bondingu vznikla ako rozhovor troch žien. Klinická psychologička Michaela Mrowetz ako jedna z prvých v Česku začala hovoriť o ranej podpore bondingu. Gauri Chrastilová, fejtónistka a spisovateľka, sa dlhodobo zaujíma o normálny pôrod a o všetko, čo súvisí s výchovou detí. Ivana Antalová je zakladateľkou združenia Baby-Klokánci, podporujúceho choré a predčasne narodené deti.

Mäkká väzba, 368 strán

Produkt nemá žiadne hodnotenie.


Táto webová stránka používa cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info o cookies