Potrebujete poradiť? +421 903 503 425 Kde nás nájdete?

0.00,-€

O nás - čo by ste možno chceli vedieť

Čo by ste možno chceli vedieť ?

Pred rokom 2008 sme boli bežný mladý pár. Krátko po svadbe, stále v práci, občas dovolenka, stretko s priateľmi, no a potom to prišlo. Úplný prevrat v tom našom zabehnutom živote.....narodil sa nám prvý syn.rodinka

Ako každá novopečená mamina som si aj ja prešla peripetiami s dojčením, boľavým bruškom, prvými zúbkami...veď to poznáte. No udialo sa aj niečo viac a to zmena v mojom myslení, teda zatiaľ len taká pozvoľná ? Začala som sa viac zaujímať o veci okolo seba. Nad všetkým, čo som dala môjmu dieťaťu, som premýšľala. Je to pre neho dobré? Neublíži mu to? A tak som postupne prešla na pranie v ekologických prostriedkoch, bežnú kozmetiku som vymenila za prírodnú a dokonca som pre drobca miešala vlastné olejčeky. Absolvovala som aromaterapeutický kurz a veľmi ma to bavilo. Manžel ma vo všetkých mojich experimentoch podporoval a „prestavil“ sa aj on.

Takto som sa prepracovala aj k látkovým plienkam. Čítala som zaujímavý článok venovaný látkovým plienkam. Alarmujúce boli čísla o odpadoch z jednorazových plienok, o rôznych látkach, ktoré sú v nich obsiahnuté. A tak som postupne nakupovala rôzne látkové plienky a skúšala som. Úprimne, veľa plienok som len posúvala (rozumej predávala) ďalej. Nevyznala som sa v materiáloch a občas prišlo niečo, čo som si myslela, že som ani neobjednala ?. No trpezlivosť a odhodlanie priniesli ovocie a ja som po pár mesiacoch používala len látkové plienky. Bola som tak trochu za „exota“, veď kto už v dnešnej dobe používa látkové plienky... No mne sa to páčilo. Žiadny odpad a zadoček zabalený do bavlnky.

Bývali sme v tom čase v dvojizbovom byte bez balkóna. Po pár mesiacoch k nám pribudol ešte jeden človiečik a ja som tak „látkovala“ zrazu dve deti naraz a išlo to. So sušením plienok v byte sme sa trošku popasovali, ale dali sme to ?

Plienkam som prepadla natoľko, že som sa ich ani po odplienkovaní chlapov nechcela vzdať ? A tak som si otvorila e-shop a zároveň aj kamennú predajňu v Trenčíne spolu s kamarátkou Monikou Jánskou z detivbavlnke.sk. Rozbehnúť predajňu aj e-shop s dvomi malými deťmi nebolo jednoduché. No keď vás niečo baví a napĺňa, urobíte aj nemožné, len aby to fungovalo.

Kamenná predajňa žiaľ ani po piatich rokoch nenaplnila moje očakávanie a stála ma stále viac energie (a nie len tej). A tak som dospela k záveru, i keď s ťažkým srdcom, že sa budem venovať len e-shopu.

Viem, akým prínosom je pre mamičky začiatočníčky možnosť vidieť plienky naživo. A tak organizujem workshopy na tému používania látkových plienok v rôznych mestách. Pokiaľ by ste takýto workshop uvítali aj vo vašom meste, nepíšte mi ?

Neustále náš e-shop zveľaďujeme a vylepšujeme, aby bol pre vás prehľadný a pohodlný. A budeme veľmi radi, ak nám v tom pomôžete. Vaše postrehy a podnety sú pre nás veľmi cenné a sme za ne vďační.

Monika a Tomáš

plienkyzbavlnky.sk