Potrebujete poradiť? +421 903 503 425 Kde nás nájdete?

0.00,-€

Jabloňový sad Drietoma

Jabloňový sad Drietoma

Asi sa trošku čudujete, že na stránkach s látkovými plienkami ste našli jabĺčka spod Žlabu :)

Jabloňový sad Drietoma je sad, ktorí sme ako rodina zdedili po otcovi môjho manžela. Založil ho v roku 1991 a predstavoval reálne splnenie jedného sna. Na začiatku bola na tomto mieste tzv. skládka - jeden dlhý rad ovocných stromov na okraji role, popri ceste. Pôvodné stromy boli bystrické slivky a belice v počte cca 120 ks. Po scelení pozemkov, úprave pôdy a vybudovaní oplotenia bolo vysadených cca 1300 jabloní v 8 odrodách na výmere 1,5ha. 

Sad sa nachádza na juhozápadnom svahu lokality "Na vinohrade", pod úpätím kopca Žľab. Je to najmenší registrovaný sad v SR :)

Náš jabloňový sad je výnimočný tým, že už niekoľko rokov nebol v sade aplikovaný žiadny chemický postrek. Rovnako nestriekame ani jabĺčka naoberané a uskladňované!

Okrem možnosti urobiť si k nám výlet :) a obrať si jabĺčka ( samozber ), je možné si kúpiť aj naoberané jabĺčka, sušené jabĺčka bez šupky aj so šupkou a 100% jablkový mušt.

Na našom e-shope si môžete zakúpiť sušené jabĺčkajablkovú šťavu

V sade trávime všetok náš voľný čas. Je to pre nás náročné, ale robíme to s láskou :)

Jabloňový sad nájdete aj na FB, kde sú aktualizované informácie ohľadom samozberu a predaja výrobkov https://www.facebook.com/Jablonovysad

Veľmi radi vás v sade uvítame!