Potrebujete poradiť? +421 903 503 425 Kde nás nájdete?

0.00,-€

„Na látkovanie treba veľa času“

Tak toto je jeden z mýtov, ktorý pretrváva ešte z čias, kedy nás do látkových plienok balili naše mamy a babičky. 

V tom čase nemali inú možnosť, mohli používať len klasické bavlnené štvorcové plienky. Museli ich prepláchať a zbaviť pevných nečistôt, následne vyvariť a vysušiť. Najlepšie na slniečku, aby boli čistučké biele. Potom dobre vyžehliť, kvôli prípadným zostávajúcim baktériám, následne poskladať a uložiť do skrine ? 

Bolo to skutočne náročné, keď si uvedomíme, že ešte pred 45 rokmi nie v každej rodine (hlavne na vidieku) bola práčka a pralo sa v potoku.

Vďaka moderným látkovým plienkam je prebaľovanie v súčasnosti oveľa jednoduchšie a rýchlejšie.

Najjednoduchšia plienočka z hľadiska jej použitia je AIO („all in one“).                     

Rumparooz G2 AIO

 Milovia AIO       

Je to plienka, ktorá má vo vnútri savú vkladačku a na vrchu polyesterovú tkaninu s polyuretánovým záterom (PUL). Plienka je vďaka nej nepremokavá, ale priedušná. Použitie AIO plienočky je rovnaké ako použitie jednorázovej.
Popli v rolke


Aby ste sa vyhli zapieraniu plienky v prípade pokakania, stačí vložiť medzi zadoček dieťatka a plienku tzv. separačku, ktorú jednoducho spolu s pevným obsahom plienky vyhodíte.GaGa´s nepremokavé vreckoGaGa´s nepremokavé vrecko


Pokiaľ doma neobsedíte a neustále niekde „trajdáte“ ako my ?, zíde sa vám vrecko na prenášanie čistých aj použitých plienok. A stačí jedno, ktoré má dve oddelené kapsy.

          
Keď počas dňa nazbierate množstvo použitých plienok zodpovedajúce veľkosti bubna vašej práčky, je čas na pranie. Žiadne vyváranie, len vhodný program a šetrný prací prostriedok. A plienočky sú čisté.

Po opratí plienky vyvesíme na šnúru, prípadne usušíme v sušičke. Tu sa treba riadiť pokynmi výrobcu, nie každý materiál je vhodný do sušičky. 

Po vysušení znova použijeme ? HOTOVO