Potrebujete poradiť? +421 903 503 425 Kde nás nájdete?

0.00,-€

Bezplienková metóda

Možno si to niektorí rodičia pri narodení bábätka neuvedomili, ale tieto čarovné bytosti dokážu vysielať signály, ktorými dávajú najavo, že im treba cikať, alebo kakať. V našej spoločnosti sme zvyknutí dieťa od jeho narodenia prebaľovať, a tak časom prestane dávať svojim rodičom najavo, že potrebuje cikať, pretože má istotu v podobe plienky. Preto sa môže bezplienková metóda zdať ako nezrealizovateľná, ale nedajte sa odradiť. Všetko ide ľahko a bez prekážok, ak precítite, ako na to.

Bezplienková metóda na plienkyzbavlnky.sk

Bezplienková metóda sa tiež nazýva komunikačnou, pretože rodič so svojim dieťaťom veľmi citlivo komunikuje a vďaka tomu vie, kedy je čas vykonať potrebu. Niekto s bezplienkovou metódou začína od narodenia, iní sa k tejto forme uberajú neskôr. Jedno je však isté, bezplienková metóda zabraňuje kontaktu detskej pokožky so stolicou či močom, teda je šetrná nielen pre životné prostredie, pretože eliminujete množstvo použitých plienok, ale aj pre samotné dieťa. V každom prípade, ak sa do bezplienkovej metódy pustíte, vedzte, že je dôležité počúvať signály svojho dieťaťa, aj keď vám nič nehovorí.

Toto obdobie si možno uľahčiť pomôckami, ktoré prispievajú ku komfortu vášho dieťaťa, ale aj vám samotným. V ponuke sú rôzne druhy pomôcok, ktoré vám zjednodušia život a bezplienková metóda sa stane samozrejmou súčasťou vášho spoločného života.