Potrebujete poradiť? +421 903 503 425 Kde nás nájdete?

0.00,-€

100% čistý lanolín

 

Čistý bezvodý lanolín lekárenskej kvality.6.30 ,- € s dph
Hodnotenie (0)

Lanolín je prírodný ovčí tuk získaný procesom čistenia vlny. Je to dokonalý zvlhčovač - môžete ho použiť priamo na pokožku.

Lanolín je tiež nevyhnutnou súčasťou lanolínovej impregnácie, ktorú robíme na vlniakoch, aby boli nepremokavé a antibakteriálne. Príprava „domácej“ impregnácie lanolínom je jednoduchá a nepotrebuje veľa času.

Postup výroby domácej lanolínovej impregnácie:
Jednu čajovú lyžičku lanolínu a jednu čajovú lyžičku mydlových vločiek / postrúhaného mydla, prípadne trošku šampónu (mydlo pomáha rozpúšťať tuk vo vode) rozpustite v 200 ml horúcej vody. Zmes by mala mať mliečnu farbu. Prelejte ju do väčšej nádoby a pridajte vlažnú vodu. Roztok by mal mať teplotu do 30°C. Následne doň môžete vložiť vlniaky . Nechajte ich namočené cca 4 hodiny. Vlniaky po vytiahnutí z kúry opláchnite studenou vodou a jemne z nich vytlačte vodu. Vlniaky musia byť pred použitím úplne suché, inak by mohli prevlhať.

Po impregnácii budú vlniaky trochu lepkavé, ale je to normálne a po 1 až 2 použitiach lepkavosť zmizne.

  • farmaceutický čistý lanolín - bez prísad
  • bez vôní a konzervačných látok
  • vyhovuje a prekračuje normy EÚ
  • bezpečné pre dojčiace matky a deti a ľudí s ochorením kože
  • skvelé na výrobu impregnácie
  • čistý lanolín je vosk, ktorý sa topí pri teplote 36 °C (teplota tela). Ak je príliš tuhý, môžete ho nahriať fénom. Ak je príliš tekutý, dajte ho na jednu hodinu do chladničky. Vždy použite malé množstvo

Vyrobené v Poľsku


Produkt nemá žiadne hodnotenie.